profesjonalne systemy audio video dla domu i biznesu
systemy multiroom - sale konferencyjne - systemy sterowania

AV Format

BLOG

System Multiroom – Mieszkanie prywatne – Warszawa

Spis treści

Wstęp

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z jednym z naszych ostatnich projektów, w którym klientowi zależało na możliwie maksymalnym ukryciu głośników, tak aby nie zajmowały dodatkowo miejsca. Dodatkowym elementem, który wyróżnia system zastosowany przy tej instalacji jest podział na strefy, których finalnie było 7.

Rozwiązania multiroom

Za serce instalacji posłużył nam wszechstronny amplituner kina domowego Denon AVC-X4700H, który wspiera system Heos pozwalający na stworzenie systemu multiroom, z wieloma niezależnymi strefami przy zachowaniu wsparcia dla najnowszych rozwiązań – w tym wsparcie HDMI 2.1 pozwalające na obsługę sygnału 8K oraz 4K w 120Hz

W drugim pomieszczeniu klient wybrał rozwiązanie bazujące na soundbarze połączonym z bezprzewodowymi głośnikami efektowymi. Wybór padł na system Denon Home BAR550 i głośniki Denon HOME 150 ze względu na możliwość integracji tych urządzeń z innymi elementami systemu multi-room oraz fakt, że Home Bar 550 po połączeniu z Denon Home 150 potrafi wpełnii odtwarzać efekty dźwięku przestrzennego.

Do nagłośnienia pozostałych stref wykorzystaliśmy wzmacniacze strefowe Denon Heos AMP, które poza współpracą z systemem HEOS charakteryzują się wysoką wydajnością i jakością dźwięku, co pozwala na zastosowanie ich w miejscach, w których zależy nam na zachowaniu wysokiej jakości dźwięku.

Głośniki montażowe i zewnętrzne Monitor Audio

Firma Monitor Audio specjalizująca się w produkcji kolumn i głośników posiada bardzo szeroką ofertę głośników montażowych i zewnętrznych, co pozwala na budowę systemu opartego na głośnikach jednej marki.

W głównej części wykorzystaliśmy głośniki marki Focal – Focal 300 IW 6 , które ze względu na wysoką jakość dźwięku sprawdzają się idealnie jako główny element systemu.

W łazienkach zdecydowaliśmy się na wykorzystanie głośników Monitor Audio AWC 265, które idealnie nadają się do wykorzystania w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności takich jak łazienki.

W części zewnętrznej wykorzystaliśmy głośniki dostosowane do warunków zewnętrznych i pracy przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych, czyli Monitor Audio Climate CL60.

Montaż

Do montażu poszczególnych głośników wykorzystane zostały specjalne obudowy montażowe, poprawiające parametry akustyczne oraz okablowanie dedykowane do instalacji i montażu ściennego.

Dodatkowo montowane były również trzy telewizory na wykorzystywanych przez nas uchwytach marki Edbag

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu z nami w celu poznania możliwości oferowanych przez opisany przez nas system oraz poznania oferty instalacji i montażu tego jak i wielu innych oferowanych porzez nas systemów audio wideo i multiroom.

Podobne wpisy

Ekran projekcyjny Kauber

Instalacja kina domowego Warszawa, Plac Konstytucji

Przedstawiamy Państwu najświeższą zakończoną w dniu wczorajszym przez nas instalację. Projekt rozpoczęty na etapie remontu kapitalnego, w zakres naszych prac wchodziło wykucie otworów na peszle,

Inwestycja Warszawa Targówek

Wstęp W naszej firmie podejmujemy się nie tylko kompleksowych instalacji, staramy się sprostać oczekiwaniom klientów nie zależnie od rozmiaru inwestycji. Idealnym przykładem takich prac jest