profesjonalne systemy audio video dla domu i biznesu
systemy multiroom - sale konferencyjne - systemy sterowania

oferta dla domu

Kino domowe

Jeszcze kilka lat temu, aby obejrzeć film na „wielkim ekranie” i z dobrym dźwiękiem musieliśmy wybrać się do kina, co kojarzyło się nam często z różnymi utrudnieniami związanymi z organizacją. Dziś hasło KINO jest związane nieodłącznie ze słowem DOMOWE. Uświadomiliśmy to sobie jeszcze bardziej w czasach pandemii, gdy na długi czas znane nam od lata kina zostały z dnia na dzień zamknięte. To właśnie wtedy część z nas poznała serwisy streamingowe i zapragnęliśmy jeszcze mocniej poznać uroki kina w domowym zaciszu i możliwość korzystania z niego w dowolnym momencie niezależnie od pory roku, pogody dnia czy godziny.

Dostępność urządzeń do projekcji obrazu na wielkim ekranie, oraz powszechny dostęp w przystępnych cenach do ekranów telewizyjnych w dużym rozmiarze spowodował jeszcze większe zainteresowanie kinem domowym i systemami Audio Wideo związanymi z nim. Dodatkowo na rynku pojawiło się wiele firm oferujących swoim klientom dobór sprzętu do ich wymarzonego zestawu kina domowego, ale tylko nieliczni z nich poza sprzedażą zajmują się kompleksowo tematem kina w domu i zagadnieniami bezpośrednio związanymi z nim – okablowaniem, systemami sterowania, akustyką, kalibracją audio video, podłączeniem i w dalszej perspektywie serwisem i ewentualnym rozwojem systemu.

Firma AV Format korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia w branży AV domowej oraz w segmencie biznesowym dostarcza Państwu rozwiązania skrojone dokładnie pod Państwa wymagania i oczekiwania. Niezależnie od tego, czy myślą Państwo o adaptacji salonu na potrzeby kina domowego, czy posiadają Państwo pomieszczenie, którego przeznaczeniem jest wykorzystywanie w systemie Audio Wideo postaramy się wykorzystać pełen potencjał drzemiący w pomieszczeniu oraz wybranym sprzęcie.

Szeroki zakres usług, powoli nam na wykonanie możliwie szerokiego zakresu prac w zależności od ustaleń oraz momentu rozpoczęcia naszej współpracy. Jeżeli istnieje taka możliwość, to najlepiej jest rozpocząć prace związane z projektowaniem systemu audio video do domu maksymalnie wcześnie, pozwoli nam to, na stworzenie systemu AV, który nie będzie posiadał zbędnych widocznych elementów instalacyjnych – okablowanie schowane w ścianach, głośniki w zabudowach, projektor schowany w suficie i wysuwany tylko na czas pracy, ekran zamontowany w specjalnej kasecie w suficie, ekrany monitorów – telewizorów wykorzystujące systemu Mirror TV, które w czasie pracy są normalnymi telewizorami, a orzez cały pozostały czas pracy będą spełniały funkcję ozdobne – lustro.

Całość systemu może zostać zintegrowana z systemem sterowania, dzięki czemu, całość kina domowego, może zostać połączona bezpośrednio z innymi systemami wykorzystanymi w domu – ogrzewanie, oświetlenie czy sterowanie roletami.