profesjonalne systemy audio video dla domu i biznesu
systemy multiroom - sale konferencyjne - systemy sterowania

oferta dla biznesu

Systemy wideokonferencyjne

W dobie cyfryzacji i ogólnego dostępu do transportu lotniczego niezwykle ważna stała się możliwość szybkiego kontaktu z pracownikami i klientami znajdującymi się w dowolnym punkcie na świecie, nie zależnie od pory dnia i innych czynników.

Właśnie z tego powodu coraz popularniejsze stały się systemy umożliwiające kontakt audio video, czyli tzw. Systemy Wideokonferencyjne.

W przypadku potrzeby kontaktu w małych grupach możliwe jest wykorzystanie aplikacji i urządzeń wbudowanych w nasze nie odłączne elementy dnia, takie jak telefon i laptop, ale w większych firmach, gdzie mamy organizowane zebrania skupiające w jednym miejscu grupy osób zaczęto wykorzystywać specjalnie przygotowane do tego celu urządzenia AV czyli systemy do wideokonferencji.

W zależności od potrzeb mogą być to systemy składające się z zewnętrznego monitora oraz zintegrowanej kamery z prostym systemem audio, ale może być to też zestaw składający się z kilku monitorów lub ściany zwanej VideoWall połączonej z niezależnym mikrofonem i systemem audio, który w całości tworzy rozbudowany system do wideo konferencji.

Dostępność na rynku systemów sterowania staje się coraz większa, ale nadal można wymienić kilku liderów, którzy od lat działając przy dostarczeniu produktów AV maksymalnie dopracowali możliwości współpracy oferowanych urządzeń z produktami innych producentów.

Wśród grona liderów możemy wymienić takie firmy jak AMX, Crestron, Kramer, które kojarzone są głównie z systemami przeznaczonymi dla powierzchni biurowych oraz systemy KNX oraz Grenton, które znane są bardziej z rozwiań dostępnych dla klientów indywidualnych, ale umożlwiające również wykorzystanie ich na potrzeby klientów korporacyjnych.