profesjonalne systemy audio video dla domu i biznesu
systemy multiroom - sale konferencyjne - systemy sterowania

oferta dla biznesu

Systemy sterowania

Hasło systemy sterowania można rozumieć bardzo szeroko i praktycznie może nie mieć ograniczeń, ponieważ bezpośrednio jest powiązane z wieloma otaczającymi instalację systemami takimi jak sprzęt Audio Video, systemy rezerwacji sal, systemy prezentacji Digital Signage i wiele innych elementów całego rozbudowanego systemu.

Najważniejsze przy projektowaniu systemów sterowania jest rozpoznanie potrzeb klienta i dobór odpowiedniego systemu, który będzie najlepiej odpowiadał potrzebom klienta oraz zagwarantuje najlepszą współpracę z urządzeniami wybranymi do pracy w systemie oraz zagwarantuje największą stabilność i efektywność pracy.

Dostępność na rynku systemów sterowania staje się coraz większa, ale nadal można wymienić kilku liderów, którzy od lat działając przy dostarczeniu produktów AV maksymalnie dopracowali możliwości współpracy oferowanych urządzeń z produktami innych producentów.

Wśród grona liderów możemy wymienić takie firmy jak AMX, Crestron, Kramer, które kojarzone są głównie z systemami przeznaczonymi dla powierzchni biurowych oraz systemy KNX oraz Grenton, które znane są bardziej z rozwiań dostępnych dla klientów indywidualnych, ale umożlwiające również wykorzystanie ich na potrzeby klientów korporacyjnych.

Od niedawna można zauważyć tendencję na rynku korporacyjnym dostarczania przez poszczególnych największych producentów (między innymi przez markę Sony) systemów gwarantujących maksymalną współpracę urządzeń jednego producenta.

Wspomniany Sony jest idealnym przykładem, wprowadzając system Teos dostarczył swoim klientom ciekawe rozwiązanie, które dziś dostępne jest w standardzie w każdym nowym urządzeniu Sony z segmentu urządzeń profesjonalnych.

System Teos gwarantuje niezwykle szeroki zakres współpracy, od systemów prezentacji Digital Signage, systemy rezerwacji sal po rozwiązania pozwalające na automatyzację procesów, co bezpośrednio pozwala na zaoszczędzenie czasu a w konsekwencji budżetu klienta. System pozwala na szeroki zakres zbierania informacji w celu zapewnienia optymalizacji efektów działania.