profesjonalne systemy audio video dla domu i biznesu
systemy multiroom - sale konferencyjne - systemy sterowania

AV Format

BLOG

Kino Domowe i system multiroom Denon Heos

Spis treści

Wstęp

Dzięki współpracy z klientem na początku etapu projektu domu lub mieszkania otwierają się przed nami jak i samym klientem szerokie możliwości rozbudowy systemu kina domowego. Możliwości oferowane przez producentów urządzeń Audio Wideo takich jak Denon czy Marantz pozwalają na połączenie wielu urządzeń w jeden zintegrowany system AV działający jak system multi-room. Wbudowana aplikacja HEOS pozwala na przewodową jak i bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami AV wspierającymi system HEOS co pozwala na dowolne kształtowanie swoich systemów Audio.

Współpraca z amplitunerem

Wykorzystany w tym przypadku amplituner Denon AVC-X4700H pozwala na podłączenie zestawu kina domowego oraz do dwóch niezależnych stref stereo, które zostały wykorzystane u klienta do nagłośnienia jadalni i tarasu.

Amplituner Denon AVC-X4700H obsługuje najnowsze standardy w tym obraz w rozdzielczości 8K, co zostało również wykorzystane w przypadku tej instalacji AV

Wykorzystanie głośników montażowych

Ze względu na potrzebę maksymalnego oszczędzania miejsca w części salonowej wykorzystaliśmy głośniki instalacyjne ścienne co pozwoliło na zaoszczędzenie miejsca przez klienta. Zastosowane głośniki Monitor Audio CP-IW460X dzięki zastosowanym przetwornikom i głośnikowi wstęgowemu pozwalają na uzyskanie niezwykle wysokiej jakości dźwięku. Dzięki zastosowaniu w nich zamkniętej obudowy nie trzeba stosować dodatkowych skrzyń i obudów do montażu ściennego, wystarczy dobrze przygotowany otwór wycięty otwór montażowy.

Głośniki zewnętrzne

Jadalnia oraz taras zostały napędzone jak pisaliśmy przez Denon AVC-X4700H, a do nagłośnienia tych pomieszczeń wykorzystaliśmy również głośniki z oferty Monitor Audio – Monitor Audio Climate CL60 – część zewnętrzna oraz Monitor Audio CP-CT260 w jadalni. Głośniki w jadalni posiadają również obudowę zamkniętą, co ułatwia montaż w sufitach podwieszanych i dodatkowo zabezpiecza głośnik przez wpływem kurzu itp.

Soundbar jako element systemu multiroom

W pokoju dziecięcym wykorzystaliśmy system głośników bezprzewodowych Denon Heos w oparciu o najnowszy Soundbard Denon Heso Bar 550 i głośniki Denon Heos 150, co pozwala na odtworzenie dźwięku przy zachowaniu dźwięku przestrzennego – w tym wypadku 5.0 ponieważ system w tym pomieszczeniu nie był wyposażony w subwoofer, ale istnieje możliwość dalszej rozbudowy systemu o ten głośnik.

Całość została oczywiście połączona z najnowszym telewizorem wspierającym funkcje sieciowe w celu zapewnienia dostępu do streamingu Video.

W przypadku łazienek i sypialni zdecydowaliśmy się również na integrację z systemem Denon Heos w celu ujednolicenia systemu i uproszczenia obsługi wszystkich stref. Zastosowanie wzmacniaczy strefowych Heos AMP oraz osobnych głośników HEOS 150 (montowanych po 2szt w pomieszczeniu dla uzyskania efektu stereo) pozwoliło na nagłośnienie wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu.

Pozwoliło to na zbudowanie zintegrowanego systemu multiroom pracującego na jednej aplikacji i obsługującego w tym przypadku 8 osobnych stref z czego dwie z nich tworzą pełne zestawy kina domowego

 Zapraszamy do kontaktu i poznania spersonalizowanej oferty na system skrojony pod Twoje potrzeby

Podobne wpisy

Ekran projekcyjny Kauber

Instalacja kina domowego Warszawa, Plac Konstytucji

Przedstawiamy Państwu najświeższą zakończoną w dniu wczorajszym przez nas instalację. Projekt rozpoczęty na etapie remontu kapitalnego, w zakres naszych prac wchodziło wykucie otworów na peszle,

Inwestycja Warszawa Targówek

Wstęp W naszej firmie podejmujemy się nie tylko kompleksowych instalacji, staramy się sprostać oczekiwaniom klientów nie zależnie od rozmiaru inwestycji. Idealnym przykładem takich prac jest