profesjonalne systemy audio video dla domu i biznesu
systemy multiroom - sale konferencyjne - systemy sterowania

oferta dla domu

Multiroom w domu

W dobie streamingu, dostępu do sieci i wszechobecnych urządzeń mobilnych nikogo nie dziwią otaczające nas systemy Audio Wideo w otaczających nas świecie, nie inaczej jest lub może być w domu. Szeroka oferta systemów multiroom umożliwia dostęp do nich dla więszkości klientów bez ograniczeń związanych z okablowaniem sieci i etapu na jakim zdecydujemy się na stworzenie swojego systemu.

Bezprzewodowy dostęp do systemów Audio Video rozpowszechnił możliwości sieciowe urządzeń audio, które pozwalają na praktycznie dowolne kreowanie swoich systemów i dostęp do nich z dowolnego miejsca w domu.

Na rynku możemy możemy wyróżnić trzech producentów bezprzewodowych systemów multi-room, którzy zdominowali rynek urządzeń pozwalających na budowę systemu w oparciu o systemy bezprzewodowe. Są nimi Sonos, Heos I Musiccast.
System Sonos jest to system zamknięty i pozwalający na współpracę tylko z urządzeniami działającymi w oparciu o aplikację Sonos – wyjątkiem jest Sonos Play, który umożliwia dodanie funkcjonalności Sonos do urządzeń dowolnej marki.

System Heos został stworzony z myślą o urządzeniach marki Denon i Marantz, dzięki czemu ilość urządzeń z którymi współpracuje jest zdecydowanie większa

Systemy te pozwalają na dowolne kreowanie systemów audio w domu, możemy tworzyć systemy stereofoniczne oparte o dwa głośniki, systemu kina domowego wspierające najnowsze rozwiązania – w tym system Atmos jak i nagłośnienie oparte o jeden głośnik.

Równie ciekawie wygląda oferta systemów opartych o połączenie przewodowe, co pozwalana na integrację systemu audio wideo z systemami sterowania i systemami tzw. Inteligentnego domu, dzięki czemu możemy stworzyć ekosystem pozwalający na kierowanie całym domem wraz z systemem AV. Wymaga to poprowadzenia instalacji na początku budowy domu, ale efekty jakie możemy uzyskać z integracji systemów w domu przekonują każdego 🙂